Blog > Komentarze do wpisu

Kurt Wallander - Szwecja, Skania, Ystad

 Broszura z Ystad/Skanii - adresy Kurta Wallandera

Serdeczne gratulacje dla urzędników z szwedzkiego Ystad i ze Skanii! Za prosty pomysł -  wykorzystania popularności kryminałów Henninga Mankella i ich bohatera komisarza Wallandera dla promocji miasta i regionu. I co ważniejsze - ku uciesze fanów Wallandera.  

Gdy wysiadłam na lotnisku Sturup, kilkadziesiąt kilometrów od Malme, podeszłam od razu do stojaka z bezpłatnymi mapami Malme i Skanii. A tam oprócz map i informatorów o regionie była też ... całkiem przyzwoita broszura o Wallanderze.

A w niej - nie tylko, ale to najważniejsze - były adresy miejsc w których mieszkał, pracował i bywał Wallander, zarówno w Ystad, jak i w Skanii. Do tego - mapki Ystad i Skanii z zaznaczonymi adresami.

Pamiętam, że jak byłam w Edynburgu i biegałam śladami bohaterów książek Iana Rankina - to sama wyszukiwałam adresy na stronie Rankina w kafejce internetowej (przy okazji, jest też książka Rankina o Edyburgu i miejscach związanych z inspektorem Rebusem, po polsku jeszcze niewydana).

Tymczasem w przypadku Wallandera pomysłowi urzędnicy podali taką wiedzę na tacy. Bardzo mi się to podoba.

Nie czepiam się, że chciałoby się mieć taką broszurę po angielsku, nie tylko  po szwedzku. Bo przecież  możliwe że i taka jest, tylko najszybciej znika ze stojaka na lotnisku Sturup. Ale tego nie wiem.

poniedziałek, 12 lipca 2010, kminek1

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: